tel. +48 668 881 958
abcrol@abcrol.pl

Z577

Wersja do wydruku

Owijarka bel Z577 – samozaładowcza

Owijarka bel samozaładowcza Z577 posiada boczny chwytak załadowczy, zapewniający szybką i efektywną pracę. Dzięki temu zbiór i owijanie odbywa się w czasie przejazdu do następnej beli lub do miejsca składowania. Zastosowane rozwiązanie jest nie tylko praktyczne ale też pozwala na znaczną oszczędność czasu. Maszyna jest wyposażona w urządzenie odcinająco-chwytające folię, dzięki któremu ingerencja użytkownika wymagana jest tylko przy zakładaniu nowej rolki folii.

Po zakończeniu procesu owijania, bela może być stawiana na denku za pomocą niezawodnego stawiacza bel, co redukuje ryzyko uszkodzenia folii.
Owijarka została wyposażona w nowoczesny, uniwersalny podajnik na folię w dwóch dostępnych rozmiarach szerokości 500 mm i 750 mm. Regulowane ramię załadowcze oraz rozstaw wałków pozwalają owijać bele o wymiarach 1200 x 1200 oraz 1200 x 1500 mm.
Owijarka wyposażona jest w system obracania osi kół jezdnych, dzięki któremu transport urządzenia jest prostszy. Jednocześnie system poprawia stabilność podczas pracy. W maszynie zastosowano konstrukcję czterech wałów obrotowych, które zapobiegają ślizganiu się beli podczas owijania.
Bezpośrednie przekazanie napędu na specjalne łożysko wieńcowe stołu obrotowego, powoduje cichą pracę maszyny oraz niezawodną eksploatację w porównaniu do przekładni łańcuchowych.
Sterowanie odbywa się z kabiny ciągnika poprzez dźwignie sterujące hydrauliką trzysekcyjną wyposażoną w linki Bowdena.
Owijarka posiada programowalny licznik, wskazujący aktualną ilość owinięć beli, czasu pracy, ilości bel, średniej ilości bel w ciągu godziny. Licznik posiada możliwość niezależnej pracy na trzech polach.

 

 • SZYBCIEJ I EFEKTYWNIEJ: boczny chwytak pozwala na owijanie w trakcie przejazdu do kolejnej beli
 • MINIMALNA OBSŁUGA: w pełni zautomatyzowany proces minimalizuje zaangażowanie operatora
 • JESZCZE MNIEJSZE RYZYKO USZKODZENIA FOLII: po owinięciu bela jest stawiana na specjalnym denku przez co ryzyko uszkodzenia folii jest minimalne
 • UNIWERSALNA: podajnik umożliwia wykorzystywanie folii w dwóch rozmiarach: 500 lub 750 mm
 • SAM DECYDUJESZ O WIELKOŚCI: regulowane ramię i rozstaw wałków pozwalają na owijanie bel o wymiarach 1200 mm x 1200 mm lub 1200 mm x 1500 mm
 • PROSTY TRANSPORT I STABILNA PRACA: system obracanych kół jezdnych ułatwia transport maszyny a zarazem zwiększa stabilność pracy
 • MNIEJSZE RYZYKO ŚLIZGANIA BEL: cztery wały obrotowe zmniejszają ryzyko ślizgania się beli w trakcie owijania
 • CICHA I BEZAWARYJNA PRACA: technologia przekazania napędu na łożysko wieńcowe gwarantuje cichą i niezawodną pracę
 • PROSTE STEROWANIE: obsługa maszyny odbywa się przy pomocy dźwigni sterujących wprost z kabiny ciągnika
 • WSZYSTKO POD KONTROLA: licznik pozwala operatorowi kontrolować ilość owinięć folii, sprawdzić czas pracy czy średnią liczbę bel owiniętych w trakcie godziny. Licznik można zaprogramować niezależnie dla pracy na trzech polach
 • UNIWERSALNY ZACZEP: maszynę można podłączyć przy pomocy dolnego lub górnego zaczepu
Klasa maszyny nowej: 
Pliki do pobrania: