tel. 91 579 31 28
abcrol@abcrol.pl

U484/0

Wersja do wydruku

Głębosz U484
Obok dobrze już znanych na rynku rozrzutników obornika, chwytaków, owijarek bel, ładowaczy czołowych, pras belujących i przyczep do ciągników w ofercie sokólskiego Metal-Fachu są również głębosze. Najnowszy model ma symbol U484.
Głębosz to maszyna służąca do rozkruszania i spulchniania gleby. Ten proces ma na celu ułatwienie rozwoju systemu korzeniowego roślinom. Głęboszowanie zrywa podeszwę płużną i tym samym przywraca normalne stosunki wodno – powietrzne w glebie. Taki zabieg stosuje się wtedy, kiedy gleba jest przesuszona, czyli najlepiej tuż po zbiorach. Maszyna może też służyć do przygotowania ziemi, na której będą sadzone krzewy, drzewa owocowe i rośliny głęboko ukorzenione.
Wał zębowy głębosza o średnicy 50 cm jest przeznaczony do wyrównania ziemi po spulchnieniu. Zęby wału pozostawiają kanały. Dzięki czemu do gleby dostaje się i powietrze i woda. Głębosz może być użytkowany na wszystkich rodzajach gleb dzięki podwójnemu zabezpieczeniu sprężynowemu elementów roboczych.
Wszystkie parametry techniczne konstrukcji odpowiadają normom i standardom europejskim w zakresie bezpieczeństwa obsługi i ergonomii. Wysoką efektywność głębosza konstruktorzy z Metal – Fachu zyskali dzięki nowoczesnym technikom projektowania.
Szerokość modelu U484 wynosi 3 metry, wysokość 1,40 m. a długość ponad 2 m. 6 zębów urządzenia spulchnia glebę na głębokości do 46 cm. Rozstaw zębów wynosi 475 mm. Zapotrzebowanie na moc wynosi 180 – 220 KM. Producent w wyposażeniu standardowym klientom oferuje koła podporowe.

  • Zwiększa infiltrację i poprawia gleby
  • Zapewnienia lepszy rozwój korzeni.
  • Jest wykorzystywany do głębokiego spulchniania ubitych i nieprzepuszczalnych warstwy gleby i poprawia stosunki wodno – powietrzne zagęszczonych i podmokłych gruntów.
  • Głębokość spulchniania do 46 cm.

 

Klasa maszyny nowej: