tel. 91 579 31 28
abcrol@abcrol.pl

Precyzyjny siewnik Impact

Wersja do wydruku

Impact to nowoczesny precyzyjny siewnik z postępowym pneumatycznym systemem wysiewu i najwyższej jakości elektronicznym systemem kontroli wysiewu zapewniającym wysoką precyzję siewu przy dużej prędkości roboczej. Impact jest również wyposażony w system obustronnego nawożenia z dwójkami rozmieszczonymi talerzowymi jednostkami do aplikacji, które zapewniają nie tylko precyzyjne ułożenie nasion na wymaganej głębokości, ale również pasową uprawę gleby i wytworzenie łoża siewnego.

Największe zalety naszego rozwiązania:

 • elektroniczne monitorowanie wysiewu
 • możliwość obustronnego nawożenia
 • wysoka prędkość robocza do 10 – 15 km/godz.
 • wysoka wydajność i jakość pracy

 

1. Opis technologii

Impact jest przeznaczony do precyzyjnego wysiewu roślin szeroko-rzędowych(kukurydza, słonecznik, rzepak) z możliwością nawożenia nawozami granulowanymi. Impact ma masywną konstrukcję, zapewnia precyzyjne ułożenie nawozu i nasion na wymaganej głębokości, również w cięższych warunkach glebowych.

System dwójkowego rozmieszczenia talerzowych jednostek nawożących zapewnia nie tylko precyzyjne obustronne ułożenie nawozu do strefy korzeniowej, ale również pasową wstępną uprawę gleby umożliwiające następnie precyzyjne ułożenie nasion do wcześniej przygotowanego łoża siewnego.

Koncepcja siewnika Impact umożliwia osiąganie wysokich prędkości roboczych siewu, w zależności od warunków glebowych w przedziale 10 -15 km/godz.

 

2. Wysoka wydajność i jakość pracy

 • Wysoka prędkość pracy aż 15 km/godz., wysoka niezawodność wysiewu.
 • Wysoce postępowy system elektronicznej kontroli oddzielenia każdego ziarna.
 • Elektroniczna kontrola wszystkich funkcji maszyny w trakcie pracy – system ISO bus.
 • Obustronne nawożenie poprzez dwójkami rozmieszczone talerzowe jednostki.
 • Pasowe wtępne przygotowanie gleby i wytworzenie łoża siewnego.

 

3. Wytrzymała konstrukcja

Zastosowanie materiałów o zwiększonej twardości w połączeniu z technologią eXtra STEEL line gwarantuje długą żywotność naszych urządzeń nawet w najtrudniejszych warunkach.

 • W newralgicznych punktach użyto  hartowanych materiałów o zwiększonej twardości dla maksymalnej trwałości konstrukcji.
 • Hydrauliczne składanie - Hydrauliczne składanie maszyny do pozycji transportowej.
 • Bezobsługowe mocowanie wszystkich talerzy Bezobsługowe mocowanie wszystkich talerzy zapewnia pracę maszyny bez konieczności ich dodatkowego smarowania.
 • Odporne mocowanie jednostek nawożących - Wytrzymałe i bezobsługowe gumowe mocowanie jednostek nawożących pozwala na kopiowanie terenu zabezpieczając jednocześnie przed przeciążeniem.
 • Bardzo odporne jednostki siewne - Bardzo odporne jednostki wysiewne z elastycznym dociskiem.

 

4. Elektroniczny system kontroli wysiewu

Jednostki siewne wyposażone są w wysoce postępowy system kontroli wysiewu. Specjalne czujniki monitorują każde jedno ziarno i dokładnie oceniają, czy występują przerwy lub podwójne ilości. Wszystkie informacje o pracy siewnika wyświetlają się na terminalu ISO-bus w traktorze. Operator ma więc stale natychmiastową kontrolę wszystkich funkcji maszyny i może dostosować jej ustawienia i prędkość przejazdu do warunków glebowych w danym momencie.

 

5. Technologia produkcji eXtra STEEL line

Specjalna technologia produkcji eXtra STEEL line umożliwia zastosowanie materiałów o wysokiej wytrzymałości nie tylko w organach roboczych maszyny, ale również w ekstremalnie obciążanych częściach ram głównych i mechanizmów regulacyjnych. W bardzo eksponowanych miejscach ramy maszyn są wykonane ze stali o wysokiej wytrzymałościosiągającej kilkakrotnie wyższą wytrzymałość w porównaniu do typowych materiałów konstrukcyjnych o wysokiej jakości. Dzięki technologii eXtra STEEL line osiągnięto niższą wagę maszyn i wyraźnie wyższą żywotność przy najbardziej wymagającej eksploatacji.

 

Klasa maszyny nowej: 
Model: 
Impact