tel. 91 579 31 28
abcrol@abcrol.pl

U741/1

Wersja do wydruku

Agregat uprawowo-siewny talerzowy U741/1 – 4,0m

Nowy agregat uprawowo – siewny typu talerzowego to urządzenie dedykowane do przedsiewnej uprawy gleby po orce oraz uprawy pościerniskowej. Nowy model oznaczony symbolem U741/1 wyróżnia się przede wszystkim szerokością roboczą wynoszącą aż 4 metry. Urządzenie jest przygotowane do połączenia z siewnikiem rzędowym.

Z uwagi na znacznie większą niż w wersji U741 szerokość roboczą, sprzęt zapewnia lepszą efektywność pracy. Wydajność agregatu wynosi w tym wypadku aż 4 do 6,5 ha na godzinę. Dla porównania, mniejsza wersja tego modelu pozwala na pracę z wydajnością na poziomie 3 – 5 ha w ciągu godziny.

Agregat wyposażony jest w komplet 32 talerzy. Średnica każdego z 30 talerzy wynosi 510 mm. Natomiast dwa skrajne elementy są mniejsze i mają wielkość 460 mm. Talerze są zamontowane w dwóch rzędach. Urządzenie posiada możliwość regulacji głębokości pracy za pomocą wału dogniatającego, regulowanego hydraulicznie. Maksymalna głębokość pracy wynosi 15 cm, zatem pozwala na głębszą o 5 centymetrów penetrację gleby. Sprzęt jest przy tym wyraźnie większy i cięższy w stosunku do mniejszej wersji U741. Ze względu na większe gabaryty, maszyna wymaga współpracy z ciągnikiem o mocy 110 – 150 KM.

  • WYDAJNY: większa szerokość robocza pozwala uzyskać w skrajnych przypadkach nawet dwukrotnie lepszą wydajność pracy w stosunku do modelu 3-metrowego
  • PRAKTYCZNE ROZWIĄZANIA: agregat posiada 30 talerzy umieszczonych w dwóch rzędach. Dodatkowo zaś, sprzęt wyposażono w dwa kolejne, skrajne, o mniejszej średnicy od pozostałych.
  • WSZYSTKO POD KONTROLĄ: specjalne ekrany boczne ograniczają przesypywanie się ziemi poza obszar roboczy
  • BEZPIECZEŃSTWO: każdy z talerzy zębatych został zabezpieczony amortyzatorami gumowymi, które pozwalają na kopiowanie pola. Dodatkowo zapewniają bezpieczną pracę i chronią przed przeciążeniami
  • ROZBUDUJ AGREGAT: urządzenie można doposażyć w hydropak hydrauliczny do siewnika
  • BEZOBSŁUGOWO: zastosowano bezobsługowe piasty renomowanej firmy SKF

 

Klasa maszyny nowej: