tel. 91 579 31 28
abcrol@abcrol.pl

Głębosz Terrix (Terrix)

Wersja do wydruku

U czterorzędowych kultywatorów Terrix dominującą cechą jest wysoka przepustowość gleby i resztek roślinnych z doskonałym efektem wmieszania i wyrównania. Podczas gdy Terrix oferuje doskonałe mieszanie i uprawę gleby na całej powierzchni, Terrix Dual oferuje strefowe, stopniowe spulchnianie z ponadstandardowym wyraźnym efektem wmieszania resztek roślinnych.

Największe zalety naszego rozwiązania:

 • podorywka na całej powierzchni po zbiorach z intensywnym efektem mieszania
 • uprawa gleby aż do głębokości 35 cm, zastępuje orkę
 • doskonałe wmieszanie resztek roślinnych
 • bezobsługowe sprężynowe zabezpieczenie

 

1. Opis technologii

Głębosz czterorzędowy Terrix

Dłutowy czterorzędowy kultywator z bardzo szerokim zastosowaniem od płytkiej podorywki aż po głębokie spulchnianie do 35 cm. Spulchnianie uprawianego profilu na całej powierzchni z bardzo intensywnym wmieszaniem resztek roślinnych. Bardzo uniwersalny, nadaje się do wszystkich rodzajów gleb.

Kultywator dłutowy Terrix jest wyposażony w cztery rzędy organów roboczych z rozstawem 84 cm w jednym rzędzie. Wynikający z tego rozstaw dłut 21 cm zapewnia intensywne spulchnianie na całej powierzchni w całym uprawnianym profilu gleby. Siła odbezpieczania dłut 450 kg umożliwia bardzo głębokie spulchnienie gleby aż do głębokości 35 cm. Do płytkiej pracy przy podorywce dłuta można uzupełnić skrzydełkami do wysokiej jakości podcinania na całej powierzchni.Za każdym rzędem dłut pogłębiających znajdują się talerze wyrównujące.

Głębosz czterorzędowy Terrix Dual

Dłutowy czterorzędowy kultywator Terrix Dual pracuje na zasadzie stopniowej uprawy gleby aż do głębokości 35 cm z wyraźnie lepszą jakością spulchniania i bardzo wysokim 2 stopniowym efektem wmieszania resztek roślinnych. Powierzchnia gleby jest uprawiana na całej powierzchni oraz poprzez głębokie strefowe spulchnianie podczas jednego przejazdu.

Kultywator dłutowy Terrix Dual jest wyposażony w cztery rzędy organów roboczych z rozstawem 84 cm w jednym rzędzie. W odróżnieniu od kultywatora Terrix dłuta rozmieszczone są dwójkami, więc podczas spulchniania dochodzi do stopniowego pogłębiania. Wyraźnie poprawia to jakość spulchniania i zmniejsza opór. Za 2. i 4. rzędem dłut umieszczone są talerze wyrównujące. Takie rozmieszczenie wyraźnie poprawia efekt wmieszania resztek roślinnych w porównaniu do konwencjonalnych kultywatorów. Maszyna Terrix Dual jest idealną alternatywą dla orki. Szczególnie wyróżnia się to na cięższych glebach z dużą ilością resztek pożniwnych.

 

2. Wysoka wydajność i jakość pracy

 • Doskonałe rozwiązanie dla wszystkich rodzajów gleb, idealne na ciężkich glebach
 • Wysoka przepustowość gleby i resztek roślinnych
 • Wysoki stopień wmieszania resztek pożniwnych
 • Głębokie spulchnianie na całej powierzchni (Terrix) lub strefowo (Terrix Dual) z minimalnym tworzeniem grud

 

3. Wytrzymała konstrukcja

Zastosowanie materiałów o zwiększonej twardości w połączeniu z technologią eXtra STEEL line gwarantuje długą żywotność naszych urządzeń nawet w najtrudniejszych warunkach.

 • Odporna na ścieranie stal - redlice o sprawdzonej konstrukcji są wykonane z odpornej na zarysowania stali o ekstremalnie zwiększonej twardości wyposażone w płytki z węglika spiekanego.
 • Zabezpieczenie sprężynowe - trwałe i bezobsługowe zabezpieczenie sprężynowe dłut spulchniających o wysokim progu zadziałania 450 kg.
 • Ochrona przy przeciążeniu - skuteczna ochrona maszyny i organów roboczych przed uszkodzeniem.

 

4. Prosta obsługa

Dzięki zminimalizowaniu punktów regulacji i smarowania zarówno obsługa jak również późniejsze utrzymanie sprowadza się do bardzo prostych czynności, które może zrobić każdy.

 • Minimum miejsc regulacji;
 • System szybkiego mocowania wałów - proste odłączanie i podłączanie tylnych wałów - możliwość pracy bez tylnych wałów.

 

5. Technologia produkcji eXtra STEEL line

Specjalna technologia produkcji eXtra STEEL line umożliwia zastosowanie materiałów o wysokiej wytrzymałości nie tylko w organach roboczych maszyny, ale również w ekstremalnie obciążanych częściach ram głównych i mechanizmów regulacyjnych. W bardzo eksponowanych miejscach ramy maszyn są wykonane ze stali o wysokiej wytrzymałościosiągającej kilkakrotnie wyższą wytrzymałość w porównaniu do typowych materiałów konstrukcyjnych o wysokiej jakości. Dzięki technologii eXtra STEEL line osiągnięto niższą wagę maszyn i wyraźnie wyższą żywotność przy najbardziej wymagającej eksploatacji.

 

Model: 
Terrix